Szkolenie Rusztowania Budowlano-Montażowe Metalowe

Opublikowano Opublikowano w Operator urządzeń i montażysta rusztowań

OŚRODEK SZKOLEŃ ZAWODOWYCH SZKOLENIAMM ZAPRASZA NA KURS: „MONTAŻYSTA RUSZTOWAŃ BUDOWLANO-MONTAŻOWYCH METALOWYCH”

Kurs/szkolenie montera rusztowań

Prace na wysokościach to standard w dzisiejszych czasach. Są one związane praktycznie z każdą większą budową. Niestety niewłaściwie wykonane stanowią ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia, zarówno pracowników jak i osób przebywających w najbliższym otoczeniu. Dlatego aby pozostały bezpieczne muszą spełniać szereg określonych wymagań.

Na sprawne i szybkie wznoszenie budynków, jak i wykonywanie wielu prac na wysokości pozwalają rusztowania budowlano-montażowe. Do pracy z nimi potrzebne są odpowiednie kwalifikacje i  uprawnienia, które pozwolą w sposób prawidłowy je konstruować i  bezpiecznie użytkować. W Polsce takie uprawnienia wydaje Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, a kurs i egzamin można odbyć naszym Ośrodku.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób z branży budowlanej, które chcą zwiększyć swoje  umiejętności o bezpieczne i zgodne z przepisami zasady montażu i demontażu rusztowań. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Ich wiedza i dogłębna znajomość  fachu zapewnią Ci najlepszej jakości szkolenie, które pomoże w sprawny sposób stawiać konstrukcje. Kurs montera rusztowań składa się zarówno z części praktycznej jak i teoretycznej.

Cel szkolenia: nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności z zakresu montażu rusztowań budowlanych – przygotowanie do uzyskania uprawnień i wpisu do książeczki operatora.

Warunki przyjęcia na szkolenie:

 • skończony 18 rok życia,
 • minimum podstawowe wykształcenie,
 • aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy montera/montażysty rusztowań.

W zakres szkolenia wchodzi:

 • teoretyczne przygotowanie kursantów do montażu rusztowań,
 • praktyczna nauka montażu rusztowań,
 • egzamin końcowy (koszt egzaminu jest zawarty w cenie kursu),
 • ubezpieczanie NNW.

Jakie dokumenty uzyskam po kursie montera rusztowań?

 • zaświadczenie, które potwierdzi kwalifikacje do wykonywania zawodu montażysty rusztowań  budowlano-montażowych metalowych,
 • wpis do książeczki operatora potwierdzający rodzaj i klasę uprawnień nadaną przez IMBiGS – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

Pozostałe informacje:

 • program nauczania, na podstawie którego prowadzone są zajęcia, został opracowany przez IMBiGS – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
 • zajęcia prowadzone są w minimum 15 osobowych grupach, zarówno w dni powszednie jak i w weekendy.

Egzamin: przeprowadzany jest przed komisją powołaną przez Centrum Certyfikacji i Koordynacji  Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.  Miejscem egzaminu jest siedziba naszego Ośrodka Szkoleniowego w Rudawie koło Krakowa.

Termin rozpoczęcia szkolenia: 24 luty 2018 r.

Płatność: 870 zł

Popularnie nazywany „kurs na rusztowania” organizujemy cyklicznie, zobacz w prawej kolumnie, kiedy jest najbliższy termin lub po prostu skontaktuj się z nami.

W celu zapisu na szkolenie – monter rusztowań wystarczy wypełnić poniższy formularz.
Dalsze kroki zostaną wysłane na email.

 

Dowiedz się, jak przygotować się na kurs montera rusztowań.

 

REJESTRACJA ON-LINE

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Nazwa szkolenia (wymagane)

Dodatkowe informacje