Jak przygotować się na szkolenie monter rusztowań

Opublikowano Opublikowano w Artykuły

Szkolenie monter rusztowań – co warto o nim wiedzieć?

Pragniesz podnieść swoje kwalifikacje, ale nie masz pomysłu, w którym kierunku pójść. Nie wiesz, jakie szkolenie zawodowe wybrać, aby poprawić sytuację materialną? Rozważasz „budowlankę”, lecz to na tyle szeroka branża, że tak naprawdę nie masz pojęcia, jaki fach będzie dla Ciebie najlepszy?

 

Pomysł dla Ciebie! Szkolenie monter rusztowań

Podejmij wyzwanie. Wybierz szkolenie monter rusztowań, a my powiemy Ci, dlaczego warto i jak się do niego przygotować, aby wszystko poszło gładko po Twojej myśli.

 

Dlaczego akurat kurs zawodowy montera rusztowań?

Dasz wiarę, że po wieloletnim zastoju, budownictwo w Polsce wreszcie stanęło na nogi? Eksperci jednoznacznie wskazują na wyraźny wzrost zapotrzebowania na kompleksowe usługi budowlane – szczególnie w dużych miastach, lecz z drugiej strony podkreślają brak wykwalifikowanych fachowców, którzy ukończyli odpowiednie kursy zawodowe. Odpływ fachowców do bogatszych krajów Unii Europejskiej na przestrzeni lat oraz niewydolny system szkolnictwa zawodowego zrobiły swoje. Nie przegap więc nadarzającej się szansy. Świetna koniunktura rynkowa to wręcz idealny moment na rozwijanie swoich umiejętności, poprzez chociażby kurs na rusztowania lub inne szkolenia zawodowe – i w grę wchodzi nie tylko Kraków, gdzie z uwagi na prowadzone inwestycje, poszukiwani są montażyści rusztowań oraz inni specjaliści – taka sytuacja jest niemal w całej Polsce, więc praktycznie wszędzie znajdziesz interesujące oferty pracy.

 

Szkolenie monter rusztowań w praktyce

Kurs na rusztowania pozwoli Ci zostać mistrzem konstruowania i zarządzania montażem rusztowań, tak aby spełniały one najsurowsze standardy bezpieczeństwa – po prostu dowiesz się wszystkiego o rusztowaniach metalowych w teorii i praktyce. Co więcej, swoje specjalistyczne kwalifikacje potwierdzisz zaświadczeniem oraz wpisem do książeczki operatora wydanej przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

 

Jakie wymagania powinien spełnić kandydat na kurs montera rusztowań?

Warunkami niezbędnymi do przystąpienia do szkolenia – monter rusztowań jest przede wszystkim pełnoletność oraz posiadanie przynajmniej podstawowego wykształcenia. Istotne jest również dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu montażysty rusztowań.

Rusztowanie na budowie - szkolenie monter rusztowań - SzkoleniaMM

 

Kurs zawodowy na rusztowania. Kraków to doskonała lokalizacja!

Wciąż zastanawiasz się czy gra jest warta świeczki? Posłuchaj tego! Eksperci montażu rusztowań w Krakowie potrafią zarobić nawet 4000 zł miesięcznie. Pamiętaj też, że fach montażysty rusztowań przyda Ci się nie tylko w szeroko rozumianej „budowlance”. Możesz także podejmować zlecenia przy budowaniu scen koncertowych, podestów eventowych, na platformach wiertniczych… wymieniać można bardzo długo. Podsumowując, będziesz potrzebny wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi konstruowanie „metalowych szkieletów”.

 

Szkolenie monter rusztowań i inne kursy zawodowe

Kurs zawodowy na montera rusztowań budowlano-montażowych organizowany jest dni powszednie oraz w systemie weekendowym, tak aby każdy mógł wybrać pasujący termin. Więcej informacji o terminach szkoleń na rusztowania znajdziesz klikając tutaj.

Zobacz także pełną ofertę kursów zawodowych dla operatorów urządzeń budowlanych i montażystów, organizowanych przez Ośrodek Szkoleń Zawodowych SzkoleniaMM z Rudawy nieopodal Krakowa.