Szkolenie rusztowania. Rusztowania budowlano-montażowe metalowe

Opublikowano Opublikowano w Operator urządzeń i montażysta rusztowań

Ośrodek Szkoleń Zawodowych SzkoleniaMM zaprasza na kurs: Montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych – bez klasy

Prace na wysokościach to standard w dzisiejszych czasach. Są one związane praktycznie z każdą większą budową. Niestety niewłaściwie wykonane stanowią ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia, zarówno pracowników, jak i osób przebywających w najbliższym otoczeniu. Dlatego, aby pozostały bezpieczne muszą spełniać szereg określonych wymagań.

Na sprawne i szybkie wznoszenie budynków oraz wykonywanie wielu prac na wysokości pozwalają rusztowania budowlano-montażowe. Do pracy z nimi potrzebne są odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, które pozwolą w sposób prawidłowy je konstruować i bezpiecznie użytkować. W Polsce takie uprawnienia wydaje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy, a szkolenie i egzamin można odbyć naszym Ośrodku.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób z branży budowlanej, które chcą zwiększyć swoje umiejętności o bezpieczne i zgodne z przepisami zasady montażu i demontażu rusztowań. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Ich wiedza i dogłębna znajomość fachu zapewnią Ci najlepszej jakości szkolenie, które pomoże w sprawny sposób stawiać konstrukcje. Szkolenie na rusztowania składa się zarówno z części praktycznej, jak i teoretycznej.

 

Szkolenie rusztowania

Cel szkolenia: nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności z zakresu montażu rusztowań budowlanych – przygotowanie do uzyskania uprawnień i wpisu do książeczki operatora.

Warunki przyjęcia na szkolenie montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych – bez klasy:

 • skończony 18 rok życia
 • aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy montera/montażysty rusztowań

 

Zakres szkolenia:

 • teoretyczne przygotowanie kursantów do montażu rusztowań,
 • praktyczna nauka montażu rusztowań,
 • egzamin końcowy (koszt egzaminu jest zawarty w cenie kursu),

 

Dokumenty uzyskane po szkoleniu: książeczka operatora potwierdzająca uprawnienia do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych wydana przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

Dodatkowe informacje: kurs prowadzony jest zgodnie z programem nauczania opracowanym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy.

System zajęć: zajęcia odbywają się w dni powszednie oraz w weekendy, w co najmniej 15-osobowych grupach.

Egzamin: przeprowadzany jest przed komisją powołaną przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy. Miejscem egzaminu jest siedziba naszego Ośrodka Szkoleniowego w Rudawie koło Krakowa.

 

Termin rozpoczęcia szkolenia: 12 czerwiec 2023 r.

Płatność: 1100 zł

 

Kurs popularnie nazywany „szkolenie rusztowania” organizujemy cyklicznie, zobacz w prawej kolumnie, kiedy jest najbliższy termin lub po prostu skontaktuj się z nami.

W celu zapisu na szkolenie wystarczy wypełnić poniższy formularz. Dalsze kroki zostaną wysłane na email.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Nr telefonu (wymagane)

  Dodatkowe informacje

  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wymagane)

   

  Dowiedz się, jak przygotować się na szkolenie na rusztowania.