Monter rusztowań – czy to opłacalny zawód?
Już od wielu lat można zaobserwować, że dużym powodzeniem na rynku pracy cieszą się pracownicy posiadający konkretne umiejętności, czyli tzw. „fach w ręku”. I rzeczywiście – osoby po specjalistycznych szkoleniach zawodowych nie mogą liczyć na brak ofert pracy. Czy kurs montera rusztowań pozwoli nam szybko znaleźć pracę? Na czym polega takie szkolenie? Czy po jego ukończeniu możemy liczyć na wysokie zarobki?
Dlaczego kurs zawodowy jest koniecznością?
Monterzy rusztowań szukają zatrudnienia głównie w branży budowlanej. Budownictwo to niezwykle szeroka dziedzina. Odpowiednie uprawnienia są wymagane na lepiej opłacanych stanowiskach. Nie istnieje więc inna droga do dobrej pracy w branży budowlanej niż poprzez zdobycie odpowiednich kwalifikacji. Odpowiedzią na tę potrzebę jest szkolenie na rusztowania.
Montażysta rusztowań – dla kogo jest ten zawód?
Praca jako monter rusztowań spełnia oczekiwania tych, którzy chcą zyskać możliwość łatwego znalezienia zatrudnienia. Polskie budownictwo intensywnie się rozwija, w związku z czym nie brakuje ofert pracy w branży budowlanej. Jeśli mamy problem ze znalezieniem zatrudnienia w naszym zawodzie, to kurs monter rusztowań pozwoli szybko rozwiązać ten problem. Kolejną grupą osób wybierających się na szkolenie na montera rusztowań jest młodzież tuż po szkole średniej, która marzy o szybkim podjęciu pierwszej poważnej pracy. Kurs na rusztowania zwiększa również szanse zatrudnienia dla osób, które już pracują w branży budowlanej, a chciałyby polepszyć swoje kwalifikacje. Jedyne wymagania do odbycia kursu to ukończenie 18. roku życia, a także brak przeciwwskazań do pracy w tym zawodzie.
Monter rusztowań – pozostałe możliwości zawodowe
Uprawnienia montera rusztowań dają nam możliwość pracy nie tylko w branży budowlanej. Profesjonalnie złożone rusztowania są potrzebne podczas renowacji obiektów zabytkowych. Monter rusztowań pracuje również przy organizacji imprez, na których rozkładana jest scena lub innego rodzaju instalacje. Tak szerokie możliwości zatrudnienia sprawiają, że monter rusztowań znajduje dobrze płatną pracę w praktycznie każdej części Polski.
Kurs na rusztowania – zarobki po takim szkoleniu
Zarobki na stanowisku montera wynoszą przeciętnie powyżej 3500 złotych brutto. Aż ¼ osób pracujących w tym zawodzie zarabia o tysiąc złotych brutto więcej. Pensja zależy od takich czynników jak miejsce zatrudnienia czy kapitał firmy. Duże znaczenie posiada również doświadczenie pracownika. Dlatego opłaca się przystąpić do kursu jak najszybciej – w ten sposób zaczniemy wcześniej zdobywać cenną praktykę.
Jak wygląda kurs na rusztowania?
Kurs na rusztowania dzieli się na część teoretyczną oraz praktyczną. W ramach tej pierwszej kursanci muszą bardzo dobrze poznać zasady BHP, prowadzenie dokumentacji technicznej oraz teoretyczne zasady konstruowania różnego rodzaju rusztowań (systemowych czy stalowych). Najważniejsza część to jednak praktyka, podczas której kursanci poznają, w jaki sposób przygotować części składowe rusztowania, jak dokonać ich montażu i demontażu oraz jak należy sprawdzić ostateczny stan techniczny konstrukcji.
Przejdź na stronę z terminami najbliższych kursów i poznaj cenę!