Na jakie kursy i szkolenia zawodowe warto zdecydować się w 2020 roku?

Opublikowano Opublikowano w Artykuły

Kursy i szkolenia zawodowe to coraz popularniejszy sposób na rozwój zawodowy. Pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na posiadane wykształcenie, ale również umiejętności. Jeśli zastanawiasz się, co możesz zrobić dla rozwoju swojej kariery zawodowej, zapoznaj się z ofertą szkoleń i kursów – z pewnością znajdziesz kilka interesujących propozycji!

Szkolenia i kursy zawodowe - SzkoleniamM

 

Dlaczego warto postawić na kursy zawodowe?

Szkolenia i kursy zawodowe to przede wszystkim sposób na zdobycie praktycznych umiejętności. Ich program został ułożony w taki sposób, by uwzględniać zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i kwestie bezpieczeństwa oraz przede wszystkim czas na zajęcia praktyczne. Z tego powodu kursy zawodowe polecane są dla osób, które nie posiadają dużego doświadczenia w dużej branży. Szukasz pierwszej pracy po ukończeniu szkoły? Twoje szanse na znalezienie dobrego zatrudnienia wzrosną, jeśli ukończysz cenione przez pracodawców kursy i szkolenia zawodowe. Z kolei kursy doszkalające to propozycja wybierana głównie przez osoby skupione na pracy w konkretnej branży. Jeśli chcesz zwiększyć swoje kompetencje i uzyskać dodatkowe uprawnienia, kursy dokształcające to najlepszy wybór.

Jeśli chodzi o kursy zawodowe, Kraków to świetna lokalizacja – bardzo wielu pracodawców w okolicy szuka nowych pracowników i ceni sobie osoby z dodatkowymi kwalifikacjami. Warto zwrócić jednak uwagę na to, że nie wszystkie szkolenia i kursy zapewniają uzyskanie uprawnień państwowych. Zależy Ci na zdobyciu wiedzy, praktycznych umiejętności i certyfikatu? Centrum Szkoleń Zawodowych SzkoleniaMM to bogata oferta specjalistycznych szkoleń. Jeżeli interesują Cię kursy zawodowe, rodzaje kursów prowadzonych przez SzkoleniaMM to odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawców.

 

Szkolenia i kursy – jakie wybrać?

Szukasz kursu, który zapewni Ci zdobycie konkretnych umiejętności? Śledzisz sytuację na rynku pracy i szukasz szkolenia, po którym staniesz się pożądanym przez pracodawców pracownikiem? Kurs na operatora koparko-ładowarki to strzał w dziesiątkę! Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów jest naprawdę duże, a pracę możesz znaleźć w wielu sektorach – nie tylko na budowie. Po uzyskaniu uprawnień do zawodu możesz szukać pracy w dużych firmach budowlanych lub otworzyć własną firmę i świadczyć usługi dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Możliwości jest naprawdę wiele! Jeśli chcesz pracować jako operator koparki, uprawnienia pozwolą Ci na znalezienie dobrze płatnej pracy na terenie całego kraju. Warto zdobyć także uprawnienia monterskie – dzięki nim możesz pracować przy stawianiu rusztowań wykorzystywanych podczas budowy czy renowacji budynków.

Kursy i szkolenia zawodowe na koparkę - SzkoleniaMM

 

Wielu pracowników budowlanych stale poszerza swoje kwalifikacje; propozycją dla osób zainteresowanych zdobyciem cennych umiejętności jest kurs operator wielozadaniowego nośnika osprzętów. Obsługa charakterystycznych ładowarek teleskopowych jest szczególnie ceniona przez pracodawców, ponieważ są one wykorzystywane niemal na każdym placu budowy. Aby przystąpić do kursu należy posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe, ukończone 18 lat oraz zaświadczenie lekarski. Po zakończonym kursie i zdanym egzaminie uczestnicy otrzymują uprawnienia do wykonywania zawodu operatora wielozadaniowych nośników osprzętów.

Wielozadaniowy nośnik osprzętów - SzkoleniaMM

 

Niezależnie od tego, czy posiadasz już doświadczenie w danej branży, czy też planujesz odmienić swoje życie i spróbować swoich sił w innych dziedzinach – postaw na profesjonalne kursy zawodowe, dzięki którym znajdziesz dobrze płatną i pewną pracę. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz szkolenie, które będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że pracodawcy cenią sobie zarówno doświadczenie, jak i posiadany certyfikat, dlatego warto uczestniczyć przede wszystkim w kursach zapewniających potwierdzenie zdobytych umiejętności.