W dzisiejszym wpisie skupimy się na szczegółowej analizie niewątpliwego giganta w świecie maszyn budowlanych – największego żurawia samojezdnego na świecie. Ta niezwykła maszyna jest symbolem innowacyjnego myślenia, zręcznego inżynierstwa i dążenia do przekraczania granic możliwości technologicznych. Otwórzmy drzwi do świata ciężkiego sprzętu i przyjrzyjmy się tej fascynującej konstrukcji bliżej.

Charakterystyka żurawia samojezdnego

Żuraw samojezdny jest specyficznym urządzeniem, które łączy w sobie cechy mobilności samochodu i potęgi podnoszenia żurawia. Są one stworzone z myślą o przewożeniu, podnoszeniu i umieszczaniu ciężkich obiektów, przynosząc znaczącą efektywność w wielu dziedzinach przemysłu, od budownictwa po montaż infrastruktury energetycznej. Kombinacja mobilności i siły czyni je niezastąpionymi na wielu placach budowy na całym świecie.

Największy żuraw na świecie – LTM 11200

Na szczycie listy największych żurawi samojezdnych na świecie znajduje się żuraw typu LTM 11200. Ten kolos został zaprojektowany i zbudowany przez szwajcarską firmę Liebherr w 2007 roku. Od tego czasu, jego niezrównane możliwości podnoszenia i impresyjna mobilność zapewniły mu dominację na rynku tych urządzeń. Prezentacja żurawia miała miejsce na prestiżowej wystawie Bauma w Monachium, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie branży.

LTM 11200 – specyfikacja techniczna

Żuraw LTM 11200 jest prawdziwym gigantem wśród maszyn. Jego podwozie opiera się na 9 osiach, które zapewniają mu stabilność, nawet podczas operacji podnoszenia o dużym udźwigu. Napędza go potężny 700 – konny silnik, który umożliwia mu poruszanie z niebywałą dla takiej maszyny prędkością. Mimo swojej masy, która wynosi 108 ton, jest w stanie osiągać prędkość do 75 km/h, co zdecydowanie ułatwia prace na dużych placach budowy, gdzie szybkość przemieszczania się jest kluczowa.

Żuraw LTM 11200 posiada składający się z 8 części wysięgnik teleskopowy, który za pomocą specjalnych kratownic, można wydłużyć do 170 metrów. Dodatkowo, aby zapewnić równowagę, wysięgnik jest wyposażony w przeciwwagę o masie aż 202 ton.

Podobnie jak wiele innych żurawi, LTM 11200 wyposażony jest w pneumatyczne hamulce tarczowe, które są niezbędne do bezpiecznej kontroli tak dużej maszyny. Zapewniają one precyzyjne hamowanie i bezpieczeństwo zarówno podczas jazdy, jak i podczas operacji podnoszenia.

Wyjątkowe zdolności wyjątkowego żurawia LTM 11200

Jedną z najbardziej imponujących cech tego żurawia jest jego niezwykła zdolność do podnoszenia ciężarów. Maksymalny udźwig wynoszący aż 1200 ton stawia go na samym szczycie listy najpotężniejszych żurawi samojezdnych na całym świecie. To osiągnięcie technologiczne otwiera nowe horyzonty dla wielu dziedzin przemysłu, umożliwiając realizację najbardziej wymagających zadań podnoszenia. Dzięki temu żuraw ten jest niezwykle skuteczny w pracach na dużych wysokościach, takich jak montaż turbin wiatrowych czy prace w przemyśle stoczniowym.

Podsumowanie

Żuraw samojezdny typu LTM 11200 jest niewątpliwie królem wśród żurawi. Jego imponujące osiągi techniczne, takie jak zdolność do podnoszenia 1200 ton, wysięg wysięgnika do 170 metrów czy prędkość jazdy do 75 km/h, czynią go niezastąpionym narzędziem w wielu dziedzinach budownictwa i przemysłu. Prezentując ten model, szwajcarska firma Liebherr pokazała, że granice możliwości technologicznych są stale przesuwane, wprowadzając do gry nowe standardy wydajności i efektywności.

Przeczytaj również:

Liczba głosów: 1 Ocena: 5/5

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *